Viimsi Keskkooli õpilaste digioskused (arenduspäev 22.04.2015)

Mõned mõtted teema sissejuhatuseks. Mida peaks õpilane arvutis / nutiseadmes teha oskama?

Powered by emaze
Emaze (https://www.emaze.com/on keskkond, kus saab luua esitlusi ning neid teistega jagada. Esitluste loomiseks on valmis põhjad, mida saab oma vajaduste järgi muuta. Erinevatel mallidel on erinevad põhjad ning ühe malli piires saab kasutada ainult selle malli põhjasid. Põhjalik juhend keskkonna kasutamise kohta asub siin: http://koolielu.ee/tools/read/403154 

Milliseid digioskuseid on vaja Sinu ainetunnis?

Ava Padlet lingid.ee/arendus1 ning lisa sinna oskused, mida õpilane peaks mingis klassis Sinu aines oskama. Sildi lisamiseks klõpsa Padletil ning pane avanenud kastikesse oma mõtted kirja - oskus, aine ja klass, kus seda oskust vaja läheb. Lohista sildike õige kooliastme veergu.

Padlet (https://padlet.com/ endise nimega Wallwisher) on keskkond, mis meenutab teadetetahvlit. Teate või sildi lisamiseks tuleb ekraanil klõpsata ning teade sisestada. Siltide lisamiseks ei pea keskkonda sisse logima, küll aga peab seda tegema Padleti tahvli loomiseks (õpetaja) ja jagab seda kas lingi või QR koodi abil õpilastega. Iga kasutaja saab muuta ja kustutada ainult neid silte, mis ta ise on lisanud. Lisaks tekstile saab sildina lisada ja pilte ja videot.
Juhend keskkonna kasutamise kohta asub siin: http://koolielu.ee/tools/read/29174

Milliseid digioskuseid oled valmis ise oma ainetunnis õpetama?

Ava Tricider lingid.ee/arendus2. Seal on loetelu digioskustest, mida õpilane peaks koolis omandama (saate sinna ka ise neid oskuseid juurde lisada, selleks tuleb klõpsata nuppu "Add idea").
Lisage nende oskuste järele linki "Add argument" klõpsates oma ettepanek, kui oled valmis mingit oskust ise õpetama, siis lisa ettepanek "+" märgiga, kui arvad, et seda peaks õpetama, aga kellegi teise poolt, siis "-" märgiga. Ettepanekusse pane kirja aine, klassiaste ja võimalusel ka teema.

Tricider (http://www.tricider.com/on keskkond, kus on võimalik korraldada ajurünnakut parimate ideede väljaselgitamiseks. Kõik, kellega Tricideri linki jagatakse, saavad sinna lisada oma ideid ning argumente. Lõpuks on võimalus parima idee poolt oma hääl anda.
Juhend keskkonna kasutamise kohta asub siin: http://koolielu.ee/tools/read/138240
Võibolla märkasite, et nii Padleti kui Tricideri lingid on lühikesed ning eestikeelsed. Selliseid linke on võimalik ka üles kirjutada või siis ise veebilehitseja aadressiribale kirjutada. Linkide lühendamiseks on kasutatud keskkonda lingid.ee. Juhend keskkonna kasutamiseks asub siin: http://lingid.ee/VHTlingilyh
Milliseid täna tutvustatud keskkondi/ vahendeid kasutaksid ka oma ainetundides?

Vastamiseks ava lehekülg www.govote.at ja sisesta kood: 47 70 91
Edasi pead jagama ära 100 punkti nii, et kõige rohkem meeldinud keskkonnale annad kõige rohkem punkte!

Mentimeter (www.mentimeter.comon keskkond, mis sobib kiire tagasiside saamiseks. Keskkonda saab kasutada ka nutitelefoniga (vastamiseks tuleb minna ülaltoodud aadressile ning sisestada kood). Juhendi keskkonna kasutamiseks leiab siit: http://koolielu.ee/tools/read/344099
Kahoot sobib hästi lühikeseks teadmistekontrolliks või mängulisel viisil tagasiside saamiseks. Õpetaja saab leheküljel http://get.kahoot.it/ luua valikvastustega küsitluse. Küsitluse läbimängimiseks tuleb klõpsata nuppu Play ning edasi kuvatakse lehekülje aadress, millele õpilased peavad minema (kahoot.it) ning mängu PIN (number, mille nad peavad mängima pääsemiseks sisestama). Keskkonda on õpilastel parem kasutada nutiseadmega, sest mängija seadmes kuvatakse ainult valikvastuste värvid ja kujundid, küsimus ja vastusevariandid kuvatakse suurel ekraanil.  
Juhendi keskkonna kasutamise kohta leiab siit: http://koolielu.ee/tools/read/349995


No comments:

Post a Comment