Viimsi Kooli edulugu

Viimsi Kool on õpilaste hulga poolest Eesti üks suurimaid koole, hetkel õpib meil veidi alla 1400 õpilase 1-st kuni 12-nda klassini.

Kaasaegse õpikeskkonna loomine on üks kooliarenduse põhisuundi ning selle üks osa on digitehnoloogia rakendamine õppetöös.

Koolis on 4 arvutiklassi kokku 118 arvutiga. Peaaegu kõik klassid on varustatud videoprojektoriga. Koolis on ka 3 puutetundlikku tahvlit (Promethean ja SmartBoard), võimalused laenutada digikaameraid ja GPS seadmeid.

Digitehnoloogia rakendamine õppetöös
arvutiõpetuse tund on tunniplaanis 3., 4., 5. ja 7. klassis. 7. klassile pakume valikainena ka programmeerimist. Lisaks on gümnaasiumis matemaatika-loodussuuna suunaainena geoinformaatika. 
3. ja 4. klassis annavad arvutiõpetuse tunde klassiõpetajad, mis võimaldab digioskuste integreerimist ainetundidesse. 5. ja 7. klassis tehakse koostööd aineõpetajate ja arvutiõpetajate vahel, et arvutiõpetuse tund toetaks ainekavades kajastuva IKT oskuse arendamist.

Arvutiklassid leiavad aineõpetajate poolt igapäevaselt kasutamist.

Õppetöö mitmekesistamiseks kasutatakse blogisid (nt http://mehaanika8kl.wordpress.com/) , veebilehekülgi (nt http://viimsienglish.weebly.com/index.html), Moodle ja Google Drive õppekeskkonda.

Osalemine konkurssidel:
Viimsi Kool on järjepidevalt osalenud Tiigrihüppe konkurssidel:
2007.a. “Õppiv Tiiger meie koolis”, saadud toetuse eest varustati klassiruume videoprojektoritega, hangiti õppetööks väga vajalik koopiamasin.
2009.a. “Õppiv Tiiger meie koolis”, saadud toetuse eest varustati klassiruume videoprojektoritega
2010.a. “Innovaatiline kool”, saadud toetuse eest soetati koolile 10 käsi GPS seadet, 22 digifotokat ja server.
2010.a. “IKT loodusteadustes”, Vernieri seadmed.
2011.a. robootika vahendid
2012.a. Vernieri seadmed (lisa) - Arvuti teel juhitavad seadmed õppetööks

Huvitegevus
Viimsi Koolist on alguse saanud teadmiskeskus Collegium Eruditionis, mis pakub peamiselt reaalteadustega seotud huvitegevust. Teadmiskeskuse all töötavad koolis robootika-, programmeerimise-, ja animatsiooniringid. Ringide jaoks on hangitud 10 komplekti Lego Mindstorm roboteid, statiivid kaamerate jaoks, kõrvaklapid ja veebikaamera, mida kasutatakse ka ainetundides.

Koostöö kogukondlikul tasandil
Kool pakub koolitusvõimalust ka valla elanikele ning vallaametnikele. Alates 2006-st aastast toimub Viimsi Kooli arvutiklassis valla eakatele suunatud arvutiring.

Koostöö riiklikul tasandil
Viimsi Koolil on ametlikud koostöölepped Eesti suurimate kõrgkoolidega - Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Maaülikooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Kunstiülikooliga. Kool on olnud ka populaarne praktikabaas TLÜ õpetajakoolituse tudengitele ning “Noored Kooli” programmile.

Koostöö rahvusvahelisel tasandil

Viimsi Kool osaleb rahvusvahelistes projektides, mille tegevused on seotud IKT oskuste arendamisega. Eraldi saab esile tuua Comenius projekti “Salt&Sugar” (2010-2012), mille eesmärk oli erinevate IKT vahendite kasutamine õppetöös ja õpetajatevaheline kogemuste jagamine. Hetkel osaleb Viimsi Kool EMP ja Norra programmi toetusel loodud projektist “ESTIC-Sustainable School Policy”, mille üheks tegevuseks on digitaalsete õppematerjalide väljatöötamine.